Gucci’nin başında tespit edilen dâhi çocuk Alessandro Michele, ahenksiz parçaları bir araya getirerek kendisine ilişkin bir maksimalizm imajı oluşturdu.
Vetements ve Reebok’ın imzasını taşıyan, üst üste üç ayrı zemine sahip mutantlaşmış spor ayakkabısı InstaPump, lüks bir çevrimiçi platformda satışa çıktıktan bir saat ardından eridi.
Gucci bel çantalarının deposu iki gün içerisinde bir sıfırlanıyor.
Crocks’lar ise o kadar sevildi ki ardından bir de Balenciaga markası doğrulusunda platform zemin sürümleri ile tekrarlandı.
Peki çoğunluğun “Bunu kimse almaz” diye tanımladığı çirkin parçalar sebep oluyor da her sabah yeni bir satış rekoruna imza atıyor?
Bu meselenin en basit yanıtı ferahlık ve pratiklik faktörüydü.
Elinizde daimi Clutch’a bağımlı kalmak adına bilhassa cep telefonuyla yapışık yaşanan bir devirde belinize çanta takmak kolay bir çözüm.
Sürekli topuklularla dolaşmak adına en şık eteğin altına spor ayakkabının veyahut ortopedik terliğin kabul görmesi ise ferah bir seçenek.
Ama henüz derinde yatan bir yenilik beklentisi var.
Moda daimi değişik bir trendi hayatımıza sokarak tazelenmek mecburiyetinde.
Bu yenilenme 2000’li senesinin başında seksapelin derecesini yükselterek yapılmıştı.
Sürekli yeni bir dekolte ekleniyordu.
Bir yıl omuzlar açılıyor, ardından diyafram alanlarına pencereler geliyordu.
O devresinin ilahları Tom Ford, Roberto Cavalli ve Christian Louboutin olarak görülüyordu. Hani güzel bir bayan içersinde “Çuval giyse yakışır” derler ya işte yeni iddia en çirkini makyajlayarak sevdirebilmek.
Böylece yanlızca sağlık kurumu görevlilerinin, bahçıvanların ve çocukların giydiği Crocs’lar sosyal medyanın baş köşesine oturdu.
Sadece sosyal basın mı? Prestijli haber uygulamaları ve gazeteler haber yaptı.
Yani reklam kıymetini düşünsenize? (Hem Balenciaga hem Crocs adına) Daimi değişik bir şeyler tecrübe ederek insanları şaşırtmayı görev edinen Instagram’ın moda ikonları da “çirkin modası”ndan oldukça faydalanmaya başladı.
Çünkü onlar modaevlerini bizden süratli “anlıyorlardı”.
Sonuç olarak şayet bir göz zevki kırımı yaşanıyorsa suçlu sandalyesinde modaevleri ve sosyal basın ünlüleri birlikte oturmalıydı.
Çünkü moda yayınları bu trene o kadar süratli binmediler.

Kategoriler: En Son Moda Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir